Medyadora
Iphone uygulaması Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Vimeo'da takip edin Youtube'da takip edin Instagram'da takip edin
TAM EKRAN

S: Stüdyoda çekilen klasik düğün fotoğrafı istemiyoruz. Siz ne tarz düğün fotoğrafları çekiyorsunuz?

C: O zaman tam yerine geldiniz. Artık düğün fotoğrafları stüdyoya esir kalmıyor. Yeni genç nesil başta olmak üzere çoğu çift artık farklı düğün fotoğrafları çektirmek istiyor. Kimisi düğün hikayesi kimisi ise sadece düğün öncesi duygusal – romantik karelerin kimisi ise ikisinin birden birlikteliğini talep ediyor. Bazen de düğüm sonrası Trash Day adıyla sundugumuz farklı çekimler isteniliyor. Dolayısıyla dış mekanda, klasik düğün karelerinden farklı, orijinal bir gün geçiriyorsunuz…

S: Düğün hikayesi nedir? Biraz daha açar mısınız? Ne kadar zaman sürüyor?

C: Sabah kuaförden başlayarak düğün gecesi ilk dansa kadar geçen tüm sürecin fotoğraflanması ve bu seri fotoğrafların oluşturduğu hikayeye düğün hikayesi diyoruz. Bu süreçte; gelin ve damadın özel anların tümünü içeriyor. Çekim süresi, kuaföre ne zaman gidileceği ile ilk dansın ne zaman yapılacağına göre değişiyor. Hikaye çekimi, maksimum 9 saat ile sınırlıdır.

S: Özel anlar?

C: Gelinin ve damadın kuaföre gelişi, saçlarının yapılışı, gelinin tacının takılması, gelinin duvağının ve gelinliğin giyilmesi, gelin ayakkabısının altına isim yazdırılması, salona girişleri, “evet” anları, imzaların atılması, ve ilk dans bu özel anların sadece birkaçı…

S: Peki ya Düğün katalogu dediğiniz çekim nedir? Ne kadar sürüyor?

C: Düğün hikayesi çoğunlukla spontane çekimlerden oluşmaktadır. Düğün katalogu diye adlandırdığımız çekim ise; bu hikaye sürecinde gelinle damadın 2 saatlik boş vakitlerinde çoğunlukla düğünün yapılacağı yere yakın orijinal dış mekanlarda gelinle damadın birlikte duygusal – romantik kurgusal kareleridir. Düğün hikayesi istemeyip, sadece düğün öncesi romantik kareler isteyenler Düğün katalogu uygundur. Gün ışığının kaybolmadığı öğlen saatlerinde çekilmektedir.

S: Kaç tane fotoğraf teslim ediyorsunuz? Ne zaman nasıl teslim ediyorsunuz?

C: Satın alınan çekim paketine göre fotoğraf sayısı değişiyor. Öncelikle hangi paket olursa olsun çekilen fotoğrafların tümü DVD’lere kaydedilerek teslim ediliyor. Tüm fotoğrafları DVD’lerde teslim almadan önce kalan ücretin tamamı ödenmiş olmalıdır. Satın alınan paketin içeriğinde Photoshop’lanacak fotoğraf sayısı kadar fotoğraf Photoshop’ta düzenleniyor. Tüm paketlerde Photoshop’lanan fotoğraflar da hem renkli hem de siyah beyaz iki farklı şekilde orjinal boyutlarıyla DVD’lere kaydediliyor. Ayrıca baskı ve albumlerde paketin içeriğine göre teslim ediliyor. Tüm bu süreç, seçilen pakete göre 10-15 gün arasında teslim ediliyor.

S: Çekim ücretini nasıl alıyorsunuz?

C: Satın alınan pakete göre ücretin %30’u ön ödeme (rezervasyon için), %70’sini çekim günü nakit olarak alınıyor.

S: Düğün katalogu çekiminizde aksesuar kullanıyor musunuz?

C: Sitedeki örnek fotoğraflarda da gördüğünüz üzere renkli tüller, balon tabancaları, düğün şemsiyeleri aksesuarlardan bazıları… Çekime götürmüyoruz, bu aksesuarları çiftlerimiz organize ediyor.

S: Çekimleri tek mi gerçekleştiriyorsunuz?

C: Ekip olarak çalışıyoruz. Çekimin özelliğine göre 1 yada 2 kişi geliyoruz.

S: Ilk dans sonrası düğün içerisinde eğlence-davetli fotoğrafları çekiyor musunuz?

C: Paketler içerisinde ilk dans sonrası eğlence-davetli fotoğrafı çekimleri dahil değildir. Anlaşıldığı takdirde ilk dans sonrasının da çekimini de satın alabiliyorsunuz.